Klasická (ruční) masáž je vhodná zejména pro uvolnění svalů a kloubů celého těla, jejich rehabilitaci a lepší regeneraci. Je oceňována nejen při bolestech v oblasti páteře, ale působí efektivně i na zlepšení činnosti všech vnitřních orgánů i nervové soustavy. Pomáhá nejen při odstraňování již vzniklých obtíží, ale její využití by mělo být zejména v oblasti prevence těmto nepříjemným a často i velice bolestivým stavům.

Masáž se provádí s přiměřenou intenzitou, s ohledem k potřebám zákazníka a možností zaměřit se na problematické partie. Velmi častá je částečná masáž konkrétních partií, které vyžadují péči – nejčastěji záda a šíje (bolesti zad a krční páteře jsou v současné době asi nejčastější ze všech pohybových obtíží). Samostatně se samozřejmě masírují i další části těla - ruce, nohy, hýždě, hrudník, břicho. Všechny tyto partie lze vzájemně kombinovat podle potřeb a přání zákazníka.
Jedná se o jemnou manuální terapii, jejíž pomocí jsou obratle a klouby přesně uváděny do původní polohy. Účinně se zbavujeme fyzických a psychických bloků a především samotné příčiny onemocnění. Po navracení kloubu a obratlů do původní polohy pacienti díky dornově metodě pociťují okamžitou úlevu se současným zprůchodněním energetických drah. Tato bezpečná metoda se provádí volným a přirozeným pohybem vyšetřovaného a jemným tlakem palců, nebo ruky terapeuta.Nedochází k žádným prudkým a nebezpečným pohybům, kterým bychom mohli klienta poškodit.Breussova masáž se provádí před dornovou metodou, pro uvolnění daných partií.
Dotek znamená kontakt. Dotek má zásadní životní význam. Dotek dává pocit tepla, bezpečí, jistoty a lásky.Láskyplné dotyky jsou pro tělesnou a duševní pohodu dětí všech věkových kategorií velice důležité. Při masáži se střídá vzájemná relaxace s povzbuzováním a posilováním těla i ducha. Masáže jsou vhodné pro všechny děti. Pro zdravé či nemocné. Od miminek, kojenců, přes batolata, předškoláky, školáky i pro adolescenty. Při masáži se jedná o pevné, ale jemné hlazení, při kterém nevyvíjíme tlak, a proto nelze masáží ublížit. Tato masáž může pozitivně ovlivnit jak vztahy mezi dětmi a rodiči tak mezi členy rodiny navzájem. Podporuje schopnost vcítit se do druhé osoby.