Jak BDSM masáž posiluje psychiku a ovlivňuje fyzickou pohodu

Příspěvěk blogu

ledna 7, 2024 Tomáš Novotný 0 Komentáře
Jak BDSM masáž posiluje psychiku a ovlivňuje fyzickou pohodu

Úvod do tajů BDSM masááže

BDSM je téma, které vyvolává spoustu emocí, záhadnost, leckdy i nepochopení. Nicméně v jeho stínu se skrývá spousta praktik, které mohou obohatit nejen sexuální život, ale i naši psychiku a fyzické zdraví. Jednou z nich je BDSM masáž, a věřte, že to není jen o šlehání bičem nebo knoflíčkování různými hračkami. Spojuje v sobě aspekty dominance, podání, senzorické stimulace, a to vše může mít pozitivní efekty na vaše tělo a mysl. Ale než se pustíme do podrobností, vzpomeňme si na to, že všechno je o souhlasu a bezpečnosti. A protože jsem veselý člověk, tak vám slibuji, že přes veškerou vážnost tématu, si i pobavíme.

Základy BDSM masáže

Pojďme začít u samotných základů. BDSM masáž není jen o fyzickém kontaktu, je to holistický zážitek. Zahrnuje elementy důvěry, komunikace a především vzájemného respektu. Člověk, který provádí masáž, musí být citlivý k potřebám a hranicím druhé osoby a musí vytvořit bezpečné prostředí, ve kterém se může ten druhý uvolnit a vzdát se kontroly. To se samozřejmě nestane hned, ale i BDSM má svou přípravu a stupňování. A nebojte se, k těmto praktikám se nemusíte uchýlit každý den, i když... no, nikdy neříkej nikdy!

Psychologické aspekty BDSM masáže

Na první pohled by se mohlo zdát, že BDSM masáž je jen o tělesném potěšení, ale opak je pravdou. Psychologický aspekt je mnohem silnější. Procházíte cestou důvěry, odevzdání se a objevování vlastních hranic a přání. Pro někoho může být i prostým unikem od stresů běžného dne, zatímco pro jiného prohloubením vztahu s partnerem. Ať už se jedná o cokoliv, vychvalováni jsou ty momenty, kdy ztrácíte kontrolu a necháte se unášet vlnou nových smyslových zážitků.

Fyzický dopad na tělo

Fyzicky na vás může BDSM masáž působit jako libá brána do světa nových pocitů. Může se pracovat s různými teplotami, materiály a doteky, což může zvýšit prokrvení pokožky a uvolnit ztuhlé svaly - a nemusím snad mluvit o tom, že každý z nás občas potřebuje pořádnou porci uvolnění. Pro některé může být také způsob, jak se naučit lépe vnímat vlastní tělo, což může posilnit sebevědomí. Vždyť v důsledku takových praktik můžete leccos objevit, o čem jste neměli ani tušení - třeba takovou tu citlivou partii za kolenem, kdo by to byl do vás řekl.

Endorfiny jako bonus

Při BDSM masáži nedochází jen k uvolnění svalů a zlepšení prokrvení pokožky, ale také k výraznému uvolnění endorfinů - to jsou ty naše vnitřní opiáty, které nás zaplavují pocitem štěstí a euforie. Když se váš partner, nebo profesionální masér, vydá na cestu mapování vašeho těla a citlivých zón, můžete se skutečně dostat na výšiny, o kterých se vám ani nesnilo. A nemusí to být nutně při přímé stimulaci erogenních zón - i nečekaný dotek může vyvolat pořádnou dávku libých chvení. Navíc, když se propojí duše s tělem, domů si odnesete víc než jen zrelaxovaná ramena, to vám garantuji.

Překonávání hranic a budování důvěry

Mějme se tak, BDSM praktiky - a mezi ně počítám i masáže - jsou úžasným způsobem, jak posunout vaše hranice. Ne, nedělejte si starosti, nemyslím tím, že byste hned měli sáhnout po lanách nebo bičích - pokud tedy nechcete. Každý máme své tempo a hranice, které si sami určujeme. Mluvení o tom, co se vám líbí, čeho máte strach, vás může učinit zranitelnými, ale zároveň posiluje vztahy. Nejde vždy jen o sex, ale také o intimní sdílení a porozumění partnerovi. Že to nepůjde hned? To vůbec nevadí. Jde o proces a každý krok vpřed je milejší než stání na místě.

Bezpečnost a komunikace: základní kameny

Pojďme si říct na rovinu jednu věc, bez které to prostě nepůjde – bezpečí a komunikace musí být v BDSM scéně na prvním místě. Než půjdete na to, nařídit si heslo, neboli safeword, je základ. A to nejen pro ten případ, že by bylo něco moc - to je více než jasné. Ale co třeba pro obyčejnou komunikaci? "Mohlo by to být celkem fajn, kdyby..", "Tak tohle se mi nehodí, ale..." - a najednou jste o krok blíže poznání sebe a svého partnera. Ať už to je staronovým vztahem nebo prvním střetem, bez toho to prostě nepůjde. Průprava a domlouvání je polovina úspěchu.

Zkušenosti zacení

A teď trochu z mé vlastní zahrádky – vyzkoušel jsem to přece jen s mou drahou Petrou a musím říct, že experimenterení nám otvírá nové dimenze ve vztahu. Ano, byli jsme trochu zmatení a dokonce i trochu nesmělí na začátku, ale kdo by nebyl? Není to pro každého každodenní kost, ale právě ta nevšednost tomu dodává šmrnc. Když se jednou necháte unášet a přestanete o všem pochybovat, může to být zážitek, který vám zůstane v paměti na velmi dlouho – možná dokonce navždy. Obohaceno o nové pocity, smích a intimní momenty, je to cesta, kde domnívám se, že každý problém může najít své řešení.

Závěr

BDSM masáž je cestou, po které můžete kráčet pouze s důvěrou a respektem. Je to výprava do hlubin vlastní sexuality a intimity, kde lze objevit nejen nové způsoby potěšení, ale také se naučit více o sobě a své partnerce nebo partnerovi. Tento článek je jen malým pohledem do rozsáhlého světa BDSM masáží, ale doufám, že vás inspiroval k tomu, abyste se nebáli experimentovat a objevovat vše nové. A pamatujte, největší odměnou na konci není jen uvolněné tělo, ale i mysl otevřená novým zkušenostem plná vzájemné důvěry a pevnějším vztahem.


Autor

Tomáš Novotný

Tomáš Novotný

Jsem majitel a masér ve svém vlastním masážním salóně v Brně. Specializuji se na erotické masáže, což je oblast, o které také rád píšu. Moje práce mi dává příležitost sdílet své znalosti a zkušenosti a zároveň pomáhat lidem najít relaxaci a uspokojení. Byť jsou erotické masáže někdy chápány špatně, pro mě představují formu umění a součást holistického přístupu k tělesné i duševní pohodě.


Související příspěvky

Napsat komentář