Čínská medicína
Znovu se ozvaly ty vaše nepříjemnosti nebo velké bolesti?

Navštívil/a jste snad všechny specialisty v okolí a nikdo vám nedokázal dlouhodobě pomoci?


A co třeba podívat se na vaše zdravotní potíže očima čínské medicíny?

Společně to probereme a konečně s tím něco uděláme!

Ozvěte se v pracovní dny na tel. č. 776 851 512 mezi 9.-17.hod.
a domluvte si termín návštěvy
nebo napište zprávu na e-mail: MGogolova@seznam.czZískáte zase radost ze života!

S čím vám můžu např. pomoci?¨

• s bolestí trojklaného nervu (neuralgie trigeminu)
• s bolestí beder
• s menopauzálními potížemi (návaly horka, pocení, nespavost, podrážděnost, výkyvy nálad...)
• s endometriózou
• s bolestmi krční a hrudní páteře
• s bolestmi hlavy
• s častým výskytem aftů, oparů, pálení žáhy
• s padáním vlasů po porodu nebo psychicky náročných obdobích
• s chronickou únavou a nespavostí
• s čerstvými výhřezy meziobratlových plotének
• se suchostí očí, červenýma očima, suchou makulární degenerací (max.do 3 měsíců od vzniku), atd.
• s neplodností, pokud není způsobena fyzickou poruchou

Stimulace akupunkturních bodů patří do systému tradiční čínské medicíny a zabývá se prevencí, diagnostikou a léčbou převážně funkčních poruch organismu, psychosomatických onemocnění, bolestivých stavů, alergických nemocí, poruch imunity, návykových chorob a poruch motorických funkcí u dětí i dospělých. Pracuje se s akupunkturními body, které leží na akupunkturních drahách (meridiánech). Dráhy vytvářejí uzavřený energetický okruh probíhající celým naším tělem a jsou spojeny s jednotlivými orgány. Těmito drahami proudí životní energie čchi . Nemoc a bolest je způsobena poruchou proudění čchi na některé z drah. Vhodnou kombinací akupunkturních bodů můžeme dosáhnout znovunastolení harmonického průtoku energie a tím i odstranění bolesti či nemoci.
Na rozdíl od bylin, které jsme u nás zvyklí používat spíše jednotlivě podle toho, co nás trápí, se v čínské medicíně preferují bylinné směsi. Jsou účinnější a jejich jednotlivé složky se prolínají, násobí a mají širší záběr. Důležité pro použití čínských bylin je, že jsou podávány podle energetického hlediska každého člověka – podle čchi a krve, které se projevují svými typickými příznaky. Stejná bylinná směs nelze podat člověku, kterému je stále zima a stejně tak člověku, kterému je stále horko.
To znamená, že různým lidem se musí podat různé byliny podle jejich vlastních potřeb. K tomu je třeba předem určit typ onemocnění. Bylinné směsi se používají pro široké spektrum fyzických i psychických nemocí od nachlazení až po nemoci závažnějšího charakteru. Podle délky a typu onemocnění se často odvíjí i délka podávání bylinných směsí. Zkombinováním s dalšími vhodnými formami či prostředky tradiční čínské medicíny můžeme toto období významně ovlivnit.
Baňkování je velmi účinná masážní technika, při které je na pokožku přiložena speciální baňka.Vytvořením podtlaku je kůže a povrchová vrstva svalů částečně vtažena dovnitř baňky. Tím dosáhneme intenzivního prokrvení masírované tkáně, odstranění bolesti, blokád a svalových zatuhlin. Baňkování podporuje správný tok lymfy a odstranění otoků, zlepší se krevní oběh. V případě velké blokády může zůstat po aplikaci baňky „modřina“, která spontánně do týdne zmizí.
Moxování (požehování) je nahřívání akupunkturních bodů nebo určitých částí povrchu těla pelyňkovými „doutníky“. V uzavřených prostorách je výhodnější používat karbonizovanou formu, která produkuje mnohem menší množství pelyňkového dýmu. Podráždění povrchu těla teplem spouští v organizmu řetězovou reakci podporující hojení, regeneraci, silně tonizuje tělo zejména po vyčerpání a nemoci.

Často se používá u poruch imunity s tendencí k infekcím, u alergií, nachlazení, dýchacích potíží, problémů s močovými cestami, u zažívacích problémů. Doplňuje energii, vylučuje z těla chlad a bolest. V Číně je požehování odedávna typickým preventivním prostředkem pro dosažení trvalého zdraví a dlouhověkosti.
Známý slogan „Jste to, co jíte“ platí doslova a do písmene, protože to, co sníme či vypijeme, se prostřednictvím krve dostane k orgánům, sliznicím a buňkám, tedy přímo ovlivňuje naše zdraví či nemoc. Dietetika je doporučení správného stravování. To je přizpůsobeno nejen ročnímu období a konstituci daného člověka, ale především jeho momentálnímu zdravotnímu stavu a povaze onemocnění. Dietetika preferuje střídmost, pestrost a pravidelnost ve stravování a využívá hlavně termodynamických vlastností jednotlivých potravin.
Výraz obličeje odráží náš psychický stav, naše emoce a povahové vlastnosti. Nelze zastavit přirozený proces stárnutí, ale lze tento proces výrazně zpomalit a navíc získat i psychický efekt v podobě mladšího a příjemnějšího vzhledu. Tato metoda byla používaná už ve staré Číně, v současnosti je velmi rozšířená v USA. Podporou tvorby kolagenu a elastinu a dalších látek, které ovlivňují pevnost a pružnost pokožky, se urychluje podkožní metabolismus. Pleť se lépe vyživuje, regeneruje a zpevňuje, stimulují se mimické svaly, zlepšuje tok lymfy, vyhlazuje středně hluboké vrásky, odstraňuje se „druhá brada“, otoky kolem očí, kruhy a váčky pod očima, pleť není povadlá a unavená, ale naopak pevnější a zdravější. Efekt je viditelný asi po týdnu. Pro jeho delší trvání je však třeba současně řešit i příčiny vzniku.