Tantrická masáž Praha: Nezapomenutelný zážitek, který povznese vaše smysly

Příspěvěk blogu

prosince 21, 2023 Jana Novotná 0 Komentáře
Tantrická masáž Praha: Nezapomenutelný zážitek, který povznese vaše smysly

Úvod do světa tantrické masáže

Před nedávnem jsem se rozhodla vyzkoušet něco, co mi bylo doporučováno od kamarádek i internetových fór jako hluboce relaxační a obohacující zážitek. Jde o tantrickou masáž, oblíbenou metodu, která slibuje nejen uvolnění těla, ale i mysli. Tantrická masáž v sobě kombinuje prvky z různých tradičních masáží s moderním přístupem k rozvoji tělesného a emocionálního uvědomění. Měla jsem štěstí, že jsem se o této masáži dozvěděla od kamarádky, která pracuje jako masérka a s radostí mi předala kontakt na skvělé studio v Praze. Pro někoho může být tantra opředená jistým mysticismem, ale já vám skrze svůj příběh ukážu, že ve skutečnosti jde o zážitek dostupný každému a může být pozitivním přínosem pro naše tělo i ducha. A nezapomeňte, i když je tady Vánoce a venku mrzne, péče o tělo a duši by neměla čekat na lepší časy.

Volba správného salonu

Výběr správného místa pro vaši první tantrickou masáž není rozhodně na lehkou váhu. V Praze je mnoho salonů, které tantrické masáže nabízejí, ale jak vybrat ten pravý? Já jsem se rozhodla věnovat čas online recenzím a osobním doporučením. A měla jsem štěstí. Narazila jsem právě na místo, které nemělo chybu. Důležité pro mě bylo působivé a profesionálně působící prostředí. Nechtěla jsem skončit v nějakém podniku, kde si nejsem jistá hygienou nebo kvalifikací masérů. Osobní přístup a sympatická komunikace byly pro mě rozhodným faktorem. A když mi majitel na telefonu vysvětlil, jaké jsou u nich procedury a co všechno masáž zahrnuje, byla to láska na první telefonát. Počítala jsem s tím, že jako blogerka mi možná dopřejí nějakou slevičku nebo bonus, ale abych byla upřímná, cítila jsem se tam natolik příjemně už od začátku, že moje blogerství bylo jen třešničkou na dortu.

Příchod a zasvěcení do rituálu

Když jsem přišla na místo, byla jsem okouzlena příjemnou atmosférou salonu. Dekorace, jemná vůně a klidná hudba vytvářela dojem, že jsem právě vkročila do oázy klidu uprostřed rušné metropole. Přivítala mě sympatická masérka, která mi byla přidělena, a provedla mě do místnosti, kde se masáž měla odehrávat. Prostor byl vkusně zařízený, s elementy východní kultury, což člověku hned napovídalo, že jde o něco výjimečného. Než začala samotná masáž, dostala jsem teplý čaj a mohla jsem si chvíli popovídat s masérkou o mých očekáváních a zdravotním stavu. Bylo to příjemné a uklidňující a dalo mi to možnost na chvilku zpomalit a přestat myslet na shon vánočního času. Po chvíli uvolňování a poznávání jsem byla připravena ponořit se do světa tajemných doteků a senzorických zážitků.

Začínáme masáží

Tantrická masáž začíná pomalými, láskyplnými dotyky, které se postupně rozšiřují po celém těle. Masérka mě instruovala, abych dýchala zhluboka a soustředila se na přítomný okamžik. Pomalu jsem konečně začínala zapomínat na všechny starosti a moje tělo podléhlo dovedným rukám masérky. Musím přiznat, že některé techniky jsem poznávala poprvé v životě. Byly jemnější, citlivější a intimnější, než jsem byla zvyklá z klasických masáží. Aspoň na chvíli mi připadalo, že tenhle způsob dotýkání se přímo dotýká mých duševních strun. I když je tento druh masáže občas spojován s něčím erotickým, já se cítila zcela pohodlně a bezpečně. Moje masérka měla k mé osobě respekt a vše bylo prováděno s nejvyšší profesionalitou.

Hlubší úrovně uvolnění

Jak pokračovala masáž, začala jsem pociťovat hladiny uvolnění, o kterých jsem dříve neměla ani tušení. Byla to jakési hluboké a komplexní uvolnění, které se rozlévalo do každé části mého těla. Nebylo to jen o fyzické relaxaci svalů, ale o pocit, že jsem propojená se svou vnitřní podstatou. Masérka prováděla jakési rituální gesta, díky nimž jsem se cítila jako v nějakém starověkém chrámu uctívající bohyni. Samozřejmě to nesnáším přehánět a nechci, aby to vyznělo příliš ezotericky. Ale na této masáži jsem zažila momenty, kdy si můj obvykle hyperaktivní mozek odpočinul a já jen tak byla. A věřte mi, pro někoho, kdo je běžně zaplavený tisícem myšlenek najednou, to byl nepopsatelně vzácný stav.

Popovídání po masáži

Po skončení masáže jsem měla chvíli na to, abych se opět vrátila zpátky do reálného světa. Masérka mi nabídla další teplý čaj a nějaké osvěžující občerstvení. Byl to perfektní způsob, jak po masáži přecházet zpět k normálnímu tempu dne. Seděly jsme proti sobě a popovídaly si o tom, jaké to pro mě bylo a co jsem v průběhu masáže zažívala. Tento lidský přístup a možnost sdílení svých pocitů mi přišli velice důležité, protože jsem měla potřebu vyjádřit, co se ve mně dělo. A bylo fajn, že jsem měla pocit, že moje zážitky jsou opravdu vyslyšeny a oceněny. Salon měl k dispozici i saunu a vířivku, ale kvůli časovému omezení jsem toho tentokrát nevyužila. Každopádně si tam plánuji zajít zase, aby jsem si tento zážitek ještě prohloubila.

Účinky tantrické masáže na mé tělo a mysl

Effekty tantrické masáže můžu sumarizovat jako pozitivní přínos jak pro moje tělo, tak mysl. Pocit uvolnění, který jsem po tomto zážitku cítila, nebyl jen dočasný, ale nosila jsem si ho s sebou ještě několik dní poté. Měla jsem pocit, že mně byl odpoután nějaký emoční balast, což mi umožnilo dívat se na věci z jiné, lehčí perspektivy. A to je v době před Vánoci skoro jako vánoční zázrak. Citlivější přístup k masáži mi umožnil také prohloubit vztah k vlastnímu tělu a lépe si uvědomovat jeho potřeby. V každodenním shonu se člověk o své tělo nemusí starat tak, jak by měl, a tato masáž mě přiměla zastavit a naslouchat. Další pozoruhodný účinek byl na mém spánku - nehledě na rušný centrum Prahy, spala jsem jako miminko.

Moje závěrečné doporučení

Pokud bych měla uzavřít svou zkušenost s tantrickou masáží, určitě by to bylo s vědomím, že se jedná o zážitek, který by si neměl nikdo nechat ujít. Ať již máte zkušenosti s masážemi jakékoli, nebo je to váš první krát, tantra nabízí něco výjimečného. Příjemné prostředí, profesionální přístup a hluboké uvolnění těla i mysli jsou něčím, co si zaslouží zažít každý. Pamatujte jen, abyste si našli salon, ve kterém se budete cítit dobře a který splňuje vaše očekávání. A nechte se unášet vlnami doteků, které v sobě skrývají mnohem více, než by se mohlo zdát. Pečujte o své tělo a duši neustále, a nejen ve chvílích, kdy si připomínáme, že bychom měli být k sobě laskavější. A nezapomeňte, největší dárek, který si můžete dát, je čas a prostor pro vlastní pohodu.


Autor

Jana Novotná

Jana Novotná

Jsem provozovatelkou oblíbeného masážního salonu v Brně. Mám dlouholeté zkušenosti s různými typy masáží, avšak moje specializace jsou erotické masáže. Moji zákazníci mi oceňují profesionální přístup a individuální přístup k jejich potřebám. Ve svém volném čase ráda píšu články o masážích a jejich benefitech, které dodávají lidem informace, jak se lépe postarat o své tělo a mysli.


Související příspěvky

Napsat komentář